Rozumný, zodpovědný a milující páníček = šťastný potkan

Vítej potkaní milovníku nebo ty co se jím teprv staneš!

Tento web je věnován mým potkaním společníkům a také vám kteří potkany milujete stejně jako já, ale i těm kteří jejich úžasnou mazlíčkovskou stránku teprve poznávají, a samozřejmě i těm kteří je nemají rádi (Zde totiž začnete:-)).

Stránky nejsou k informacím o poskytování péče těmto zvířátkům, i když se sem tam něco promítne nenajdete zde ucelené informace o jejich chovu. O chovu toho napsalo mnoho chovatelů přede mnou. v Rubrice Doporučuji, nejdete stránky s uceleným přehledem o chovu a o péči kterou potkani potřebují. Navštivte je prosím než si své potkany pořídíte.
Moji dva potkaní bráškové Bonifác a Barnabáš se narodily 12.5. 2014, ke mě domů se dostaly 29.6. 2014.
Bonifác- Černý, berkshire, standard. Znak má nepravidelný tvar.
Barnabáš- Ruský modrý, berkshire dumbo. Znak má nepravidelný tvar.

Jak jsem se vůbec začala zabývat myšlenkou na něco takového?
Mnoho z důvodů byl ten že jsem věděla že dokážu své budoucí zvířátko zaopatřit, a to po všech stránkách. A proč právě potkan?
Inu jako každého začínajícího chovatele mě ohromila jejich inteligence která se s ostatními hlodavci (kterým nechci křivdit) nedá měřit, a nejen to, pro jejich hebký kožíšek, šmejdivý čumáček, roztomilý výraz v jejich malých obličejích, a pak prostě kdo nemá rád zvířecí miminka? Kluci se ke mě dostaly už malinko odrostlejší, takže to nebyly žádný mimina, ale tím líp pro mě, alespoň jsem se nemusela strachovat že by prolezly v prvních dnech přes mřížky a já je tu zběsile naháněla. Kluci se hodně rychle otrkali, byli perfektně vymazlení, už druhý den jsem je k sobě měla přilepený jako pijavice. Hold asi začátečnické štěstí na povahy. Úžasně se projevila jejich odlišnost v povahách, každý je prostě originál. Bonifácek zvědavější a čipernější musí být prostě všude, všechno označit, všechno oňuchat. Barnabášek je zase opatrnější neproleze všechno jako Bonifác a nejraději si prostě natáhne nožky a relaxuje a nejlépe co nejblíž páničky, prostě si mi zaleze pod tričko a chrní, na chviličku vždy vykoukne kde je bráška a když zjistí že ten si z páničky dělá prolejzačku jde chrnět dál. Po chvilce se dobrodružstvím unaví i Bonifác a přichází čas tulení. Oba dva si zalezou pod můj krk a nechávají se drbat a pusinkovat. Musím dávat pozor abych pozornost rozdělila rovným dílem. Oba dva se totiž umí urazit, to pak pomůže jenom kousek nějaký dobrůtky. Je úžasné je dále poznávat a učit se od nich nové a nové věci, které mou lásku k nim dále prohlubují. Učí mě být trpělivější, rozumnější a lepší člověk.
Já vám přeji abyste prožívaly s vašimi budoucími i současnými potkánky tolik štěstí a lásky jako já.
On totiž špatný potkan neexistuje, existuje jenom potkan špatným člověkem vychovaný.

S pozdravem Barnabášek a Bonifácek
Barnabáš

*12.5. 2014
Ruská modrá, dumbo, berkshire (znak je nepravidelný)
Aktuální váha: 320g
Fotogalerie
Bonifác

*12.5. 2014
Černá, standard, berkshire (znak je nepravidelný)
Aktuální váha: 280g
Fotogalerie

Novinky/připravuje se

Moji kluci-Medailonky kluků + fotogalerie
Začátečnické omyly- snad už poslední update klece
Co se jinak nevešlo- potkaní koupaliště, doma vyrobená přepravka
-Foto update stránek
-Stránky dostaly nový vzhled, nejen aby ladily se sesterskou stránkou http://zapisnik.vesele.info/
teď mám vše jednotné a není pochyb že k sobě stránky patří, navíc fialová je moje oblíbená barva:-).

MaiaLee©
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one