Rozumný, zodpovědný a milující páníček = šťastný potkan

Vítej potkaní milovníku nebo ty co se jím teprv staneš!

Tento web je věnován mým potkaním společníkům a také vám kteří potkany milujete stejně jako já, ale i těm kteří jejich úžasnou mazlíčkovskou stránku teprve poznávají, a samozřejmě i těm kteří je nemají rádi (Zde totiž začnete:-)).

Stránky nejsou k informacím o poskytování péče těmto zvířátkům, i když se sem tam něco promítne nenajdete zde ucelené informace o jejich chovu. O chovu toho napsalo mnoho chovatelů přede mnou. v Rubrice Doporučuji, nejdete stránky s uceleným přehledem o chovu a o péči kterou potkani potřebují. Navštivte je prosím než si své potkany pořídíte.

Zábavné začátečnické omyly

Moje omyly a naivní představy musejí mít vlastní rubriku.
I přes všechny načtené informace o chovu potkanů se mi prostě stalo co čemu se asi nevyvaruje nikdo, a to jsou začátečnické omyly například ve vybavení klece (Teď není řeč o rozměrech klece kdy jste "omylem" koupily klec velikostí odpovídající pro křečky, to není omyl ale hloupost. Tyto omyly nijak neobtěžují život zvířete, ale po kratší nebo delší době mohou život znepříjemnit vám:D)

První takový omyl byl ve vybavení, nebo spíš materiálu vybavení klece. Nejhorší takoví materiál je bezesporu dřevo. Já jako snaživec jsem se snažila vypiplat klícku pro své potkánky k dokonalosti, nepochybuji že pro ně to bylo dokonalé, pro mě a údržbu již nikoli. Dřevo vypadá v kleci krásně, ale po ani ne týdnu i přes každodenní poklízení po kleci se z ní linul opravdu nepříjemný smrádek. A to jsem měla prosím dřevěná patra polepená omyvatelnou tapetou. Patra neskutečně zasmrádla a to i větve v kleci. Dřevo v kleci mohou mít opravdu jenom ty nejčistotnější potkani co chodí bobkovat a čůrat jenom na záchůdek nebo do jednoho rohu. Ti moji takoví bohužel nejsou, jsou schopní si načůrat přímo na místo kde po té spí!
A to je omyl číslo dvě naivní představa že moji potkani se hned naučí na záchůdek. Na dno klícky měli daný ručník a úhledně v rohu záchůdek s asanem. Po nepříjemném zjištění že je načůrano všude kromě zachůdku ze kterého si udělali jídelnu, šel záchůdek hezky z klece ven a asan na celé dno.
Další omyl který je spíš ale individuální je že jsem všude nastrkala hamaky abych zjistila že moji kluci je prostě na spaní vůbec nevyužijí, akorát tak na přemísťování na jiná místo nebo na čůrání, u nás už tedy slouží pouze jako záchranná "síť".
Sečteno podtrženo nejlepší materiál který se mi teď nesmírně osvědčil je plast, nebo spíše plastové košíčky, jsou dobře omyvatelné. Na štěstí je kluci nekoušou takže si vesele dál plní svůj účel.
Další omyl ze kterého jsem se hodně rychle vzpamatovala bylo pečlivé šití hamaků a látkových prolejzaček. Nejlepší je prostě kus látky který vám nebude líto po čase vyhodit. Mě prostě kluci nerespektují slovo jedno místo na čůrání a čůrají všude a asi si dovedete představit jak taková nacucaná látka může smrdět!:D Tím nechci říct že jí do klece nemáte dávat, naopak dají se z ní udělat super schovky, jen by to neměla být látka drahá. Látky totiž není nikdy dost!

Malá ukázka klece Před a Po


Update klece 19.7. 2014
Po ručním našití několika kostek a hamaků + dalšího který už jsem raději koupila snad můžu říct že potkaní klec má finální podobu, kterou (přes výměnu hamaků kteří, ale budou stále na stejném místě) se budu snažit dodržovat. Momentálně jsem z Asanu přešla na obyčejný zkratovaný papír a ubrousky. Možná z pohodlnosti, ale kupovat každý 4. den nový Asan se mi vážně nevyplatí. Prostě moji kluci jsou prasátka a vykonávají potřebu kdekoliv a kdykoliv a ve velkém množství (alespoň ve své kleci). Zvlášť teď když jsou vedra a kluci hodně pijí, a to nepočítám to že ve vedru se prostě jejich čůránky odpařují rychleji. Alespoň teď klec vypadá konečně zaplněně a já se nemusím bát že by odněkud volným pádem dolítly až na dno klece. Jedna z dalších věcí je že jsem dala misku s krmením do jednoho z košíků, protože dole to byla čůránková loterie.
Na fotce mají kvůli vedru na kleci mokrý ručník, vzduch je tu pak mnohem lepší.
.

Novinky/připravuje se

Moji kluci-Medailonky kluků + fotogalerie
Začátečnické omyly- snad už poslední update klece
Co se jinak nevešlo- potkaní koupaliště, doma vyrobená přepravka
-Foto update stránek
-Stránky dostaly nový vzhled, nejen aby ladily se sesterskou stránkou http://zapisnik.vesele.info/
teď mám vše jednotné a není pochyb že k sobě stránky patří, navíc fialová je moje oblíbená barva:-).

MaiaLee©
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one